כתוב חוות דעת
אייקון חיפוש
home page

התחבר לרמקול

התשובות לכל השאלות שלכם

+מה זה רמקול?

רמקול הוא המקום לכתוב ולקרוא חוות דעת ולדבר על עסקים, בעלי מקצוע ונותני שירות שונים. אתם קובעים מי לדעתכם הם הטובים ביותר או מי הטובים פחות. כאן לא רק מדברים, כאן גם מודדים את איכות חוות הדעת. רמקול מאפשר לכם בקלות ומהירות לקרוא חוות דעת איכותיות אשר מותאמות לכם באופן אישי.

+מדוע כדאי לי לבחור להגיב דווקא ברמקול?

בניגוד לאתרים אחרים, רמקול פועל על בסיס הדירוג שלכם לעסק או לנותן השירות ואינו פועלים ממניעים כלכליים. אנו ברמקול מאמינים בתוכן אמין והוגן כלפי משתמשינו ויודעים שגם לחוות דעת פחות טובות צריכה להיות במה.

+איך מודד רמקול את איכות חוות הדעת עבורי?

רמקול מאפשר לכם בקלות ומהירות לקרוא חוות דעת איכותיות אשר מותאמות לך באופן אישי. אנו עושים שימוש בטכנולוגיה (מוגנת פטנט של רמקול) אשר מודדת את איכות חוות הדעת עבור כל רמקוליסט בנפרד. ככל שתדרגו ותתנו יותר חוות דעת על נותני השירות, כך דירוגכם באתר יעלה ומידת ההשפעה שלכם תהיה ניכרת יותר ממשתמש חדש. דירוג המשתמש שלכם מצויין במספר - ככל שהמספר יותר גבוה, כך אתם חזקים ומשפיעים יותר.

+מהו הבלוג שלנו?

תחת קטגוריית ה"בלוג" תוכלו למצוא מגוון טיפים, מדריכים,מאמרים וכתבות דעה של צוות כותבי האתר ושל משתמשים נוספים שמעוניינים להשמיע קולם. הנושאים עוסקים בצרכנות נבונה, טיפים בבחירת ספקים ונותני שירות ועוד. הבלוג מתעדכן באופן שוטף כך שכל מה שנשאר לכם לעשות הוא לקרוא וללמוד.

+מה זה שיחות ?

שיחות היום הן למעשה במה לשימוש החופשי שלכם, הרמקוליסטים. אתם יכולים לדבר על ספרים, סרטים, מבצעים, מסיבות ובעצם על כל נושא שתחפצו. אתם מוזמנים להתעניין, להתייעץ, לשאול ולשתף את שאר המשתמשים בכל שאלה שרק תרצו.

+איך אני יודע האם כדאי לי לבחור בעסק שאני מחפש?

בבואכם לבחור עסק או נותן שירותים באפשרותכם להחליט במספר דרכים. ראשית, תמיד כדאי ומומלץ לקרוא את חוות הדעת שנרשמו על העסק. בנוסף, תוכלו להסתכל על כמות הרמקוליסטים שדירגו את בית העסק. כמו כן, תוכלו להסתכל על הדירוג של בית העסק.
דירוג רמקול לעסקים בנוי בין 0 ל-100 ופועל באופן הבא:

  • דירוג בין 0 - 25 = מומלץ לבדוק לעומק
  • דירוג בין 25 - 50 = כדאי להשקיע קצת זמן בבדיקה וקריאה
  • דירוג בין 51 - 75 = העסק פועל לא רע. אתם בכיוון הנכון
  • דירוג בין 76 - 100 = לכו על זה. מומלץ!

+מהי "המלצת היום"?

המלצת היום היא חוות הדעת שמספר הרמקוליסיטים הרב ביותר המליצו עליה באותו היום. חוות הדעת תוצג בדף הראשי על מנת שמשתמשים נוספים יוכלו להיחשף ולשתף.
כל רמקוליסט באתר יכול להמליץ על חוות דעת שנכתבה. אם קראתם חוות דעת שאהבתם, אתם יכולים להמליץ עליה על-ידי לחיצה על כפתור "אהבתי" ההמלצה שלכם תזכה את כותב חוות הדעת בנקודות השפעה ברמקול ותגביר את הסיכוי של חוות הדעת להיבחר כ"המלצת היום".

+מיהו "המגיב הפעיל"?

המגיב הפעיל מתעדכן אחת ליום והוא למעשה הרמקוליסט הפעיל ביותר באותו יום. רמקוליסט פעיל משקלל מספר גורמים ביניהם כתיבת חוות דעת איכותית, תגובות לשיחות, סימוני "אהבתי" לחוות דעת ועוד.

+מה זה רמקול לעסקים?

אנחנו ברמקול מאמינים כי לכל בית עסק מגיעה הזדמנות לקדם את עצמו ללא תשלום. במידה ואתה מעוניין לקדם את בית העסק שלך תוכל להוסיף בקלות את פרטי העסק, תיאור ותמונות ע"י הצטרפות לאתר בקטגוריית "רמקול לעסקים".

+מהו העסק הנבחר?

העסק הנבחר הוא העסק שקיבל הכי הרבה סימוני "אהבתי" ותגובות חיוביות מהרמקוליסטים שלנו. משתמשים בעלי דירוג גבוה יותר ישפיעו יותר על דירוג בית העסק. הקריטריון נמדד ברמה היומית, השבועית והחודשית. כך תוכלו לראות ולפרגן לנותן השירות שלדעתכם עשה את חווית הצריכה שלכם לטובה יותר.

כתיבת חוות דעת

+איך לכתוב חוות דעת איכותית ואמיתית?

אתם בוחרים כל סגנון כתיבה שעולה על רוחכם: מצחיק, פרטני, פיוטי... הכי חשוב, השתדלו לתת כמה שיותר מידע מועיל. זכרו, משתמשים אחרים סומכים על חוות דעתכם. במידה וחוות דעתכם אינה המלצה אלא יותר בגדר אזהרה, השתדלו לכתוב אותה כחוות דעת בונה בעלת שפה ותוכן נקיים מלשון הרע. פרטו והסבירו מה הפריע לכם בנותן השירות/בבית העסק על מנת שכולם יבינו מדוע אתם לא ממליצים על בית העסק.
לדוגמה: במקום ״האוכל במסעדה היה מגעיל״ כדאי לכתוב ״לא נהניתי מהאוכל״ השתמשו ותארו את החוויה שלכם במדויק ואל תעתיקו טקסט ממקום אחר. במידה ולא קיבלתם או רכשתם שירות מהעסק אנא ציינו זאת. אין לפרסם חוות דעת על עצמכם או קרובי משפחה.

+על מה כדאי לי לכתוב חוות דעת?

רמקול מיועד להבעת חוות דעת ביקורות והמלצות על כל נותן שירות שתרצו. אתם יכולים לכתוב על הרופא, החשמלאי, מדריך הטניס, המסעדה, דוכן הפלאפל… בקיצור, הבנתם.
רשמו על כל מקום אשר נותן לכם שירות ואתם רוצים לשתף את המשתמשים ברמקול מה דעתכם עליו.

+קראתי ואהבתי חוות דעת. מה ניתן לעשות?

במידה וקראתם חוות דעת מיוחדת שמצאה חן בעיניכם עומדות בפניכם מספר אפשרויות. תוכלו ללחוץ על סימון "אהבתי" ובך להעלות את הדירוג האישי שלכם ואת דירוג בית העסק. כמו כן, תוכלו לשתף את חוות הדעת בפייסבוק,במייל או בכל רשת חברתית שתרצו.

+האם מותר לכתוב חוות דעת על עסק שיש לי קשר אישי איתו?

כפי שכתוב בתנאי השימוש של אתר רמקול, אסור לכתוב חוות דעת על נותן שירות אם הנכם בעלי קשר אישי אליו. חשוב לנו ולכם שהלקוחות האמיתיים של נותן השירות יכנסו ויכתבו את חוות הדעת.

+הייתה לי חוויה לא נעימה עם נותן שירות. האם אני יכול לכתוב חוות דעת שלילית?

בהחלט כן. רמקול הוא המקום לדבר על הדברים הטובים יותר ועל הדברים הטובים פחות. במידה וחוויתם חווית שירות לא נעימה, אנא כיתבו את חוות הדעת בעדינות ובלשון נקייה. בחרו את אופן תגובתכם כך שחוות הדעת תיכתב כביקורת בונה ולא כהשמצה. פרטו בדיוק מה ארע, מה הפריע לכם בנותן השירות ואל תסכמו אותה בשתי מילים: "לא להתקרב". הסבירו מדוע אתם ממליצים "לא להתקרב" בכדי שמשתמשים אחרים יוכלו לגבש דעה נכונה ובנוסף בכדי שנותן השירות יבין מה לא היה לטעמכם וכיצד יוכל להשתפר עם הלקוחות הבאים.

+למה איני מוצא ספק או נותן שירות?

במידה ונתקלתם בבעיות במציאת הספק או נותן השירות הרלוונטי, ודאו כי שם העסק שרשמתם בשורת החיפוש אכן רשום בצורה נכונה. במידה ואחרי חיפוש קצר אינכם מוצאים את בית העסק, תוכלו תמיד לפתוח דף עסק באופן עצמאי במספר פעולות פשוטות ולתת את חוות דעתכם.

פרופיל משתמש

+איך אני מצטרף לאתר?

בפינה השמאלית העליונה תוכלו ללחוץ על כפתור "התחבר לרמקול". תוכלו לבצע הצטרפות מהירה באמצעות התחברות דרך חשבון הפייסבוק שלכם או לחילופין לבחור שם משתמש וסיסמא משלכם.

+האם פרטי המשתמש שלי חשופים למשתמשים או לספקים אחרים?

בהחלט לא. כל הפרטים האישיים שלכם שמורים במערכת ולא מועברים לשום גורם שלישי. כך, גם אם תרצו להוסיף חוות דעת טובה פחות תוכלו לעשות זאת בבטחה. מה כן משתמשים אחרים רואים? משתמשים אחרים יוכלו לראות את חוות הדעת שרשמתם על ספקים נוספים.

+איך אני משנה את הפרטים האישיים שלי?

בצד שמאל של המסך תוכלו לראות את שם המשתמש שלכם. תחת קטגוריית "האזור האישי" תוכלו לערוך את פרטי המשתמש שלכם, לנהל התראות ולבחור תמונת פרופיל. בנוסף, תוכלו לראות את מגוון הפעולות שביצעתם באתר.

+איך מבטלים קבלת דואר מרמקול?

תחת קטגוריית "האזור האישי" ניתן להגדיר את ההתראות שאתם מקבלים מהאתר. בקטגורייה זו תוכלו לבחור את רמת הפעילות והמעורבות שלכם באתר ולנהל את כל המידע שמגיע אליכם מרמקול.

פרופיל ספק

+אני ספק חדש באתר ומעוניין לפתוח דף עסק. מה לעשות?

תחת קטגוריית "רמקול לעסקים" תוכלו לפתוח בקלות דף ספק. התחברו באמצעות חשבון העסק בפייסבוק או לחילופין בחרו שם משתמש וסיסמא אישית. כעת תוכלו לערוך את פרטי העסק, להוסיף תיאור ותמונות.

+איך העסק שלי מדורג?

דירוג העסקים ברמקול מתבצע על-ידי שימוש בטכנולוגיה (מוגנת פטנט של רמקול) אשר מודדת את איכות חוות הדעת עבור כל רמקוליסט בנפרד. רמקוליסטים עם דירוג חזק משפיעים יותר על דירוג העסק שלכם באתר.
דירוג רמקול לעסקים בנוי בין 0 ל-100 ופועל באופן הבא:

  • דירוג בין 0 - 25 = מומלץ לבדוק לעומק
  • דירוג בין 25 - 50 = כדאי להשקיע קצת זמן בבדיקה וקריאה
  • דירוג בין 51 - 75 = העסק פועל לא רע. אתם בכיוון הנכון
  • דירוג בין 76 - 100 = לכו על זה. מומלץ!

במידה ויש לך שאלה נוספת צור איתנו קשר

להמשך גלישה באתר
up